Туреччина стала основним постачальником екзотичних фруктів в Україну

Найбільшим постачальником екзотичних фруктів в Україну в 2019 році стала Туреччина, яка експортувала в нашу країну понад 240 тис.тонн цієї продукції.

Про це повідомила пресслужба Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки». Згідно з повідомленням, минулого року обсяги зарубіжних поставок плодів і горіхів збільшилися на 28% – до 673 млн дол. за рахунок цитрусових, бананів та інших екзотичних плодів.

Таким чином, на цю групу припала найбільша частка (11%) у структурі імпорту сільгосппродукції в Україну. Основним постачальником продукції цієї групи в Україну за останні роки залишається Туреччина, з якої минулого року імпортовано понад 240 тис. тонн фруктів.

“Минулого року частка Туреччини у вартості вітчизняного імпорту плодів склала 27,9%”, – наголошується в повідомленні. Також значні закупівлі фруктів українські компанії здійснили в Еквадорі (11,1%), Коста-Ріці (7,6%), Греції та Іспанії (по 6,2%), а також Єгипті (5,6%). Зазначається, що найбільшим попитом серед плодово-ягідної продукції в Україні користуються цитрусові та банани, які становлять понад 3/5 вартості всього імпорту.

“Якщо в імпорті цитрусових більше половини обсягів стабільно належать Туреччині, то закупівлі бананів ми здійснюємо переважно в країнах Латинської Америки, зокрема, Еквадорі і Коста-Ріці, які минулого року забезпечили 75% вартісних обсягів постачань”, – йдеться в повідомленні.