Агровиробники стурбовані можливим закриттям портів і вантажних пунктів пропуску

Українська зернова асоціація заявляє, що можливе закриття зернових пунктів пропуску і морських портів приведе до паніки на ринку, падіння цін на внутрішньому ринку зерна та втрати довіри до українських контрагентів.

Про це йдеться в прес-релізі асоціації.

“Асоціація висловлює глибоке занепокоєння у зв’язку із нещодавньою заявою прем’єр-міністра Дениса Шмигаля про закриття більшості прикордонних пунктів пропуску на кордоні України (з 219 пунктів працюватиме тільки 49), зокрема можливістю закриття зернових пунктів пропуску, в т.ч. і морських портів.

…Немає підстав для такого обмеження, оскільки наразі не зафіксовано шляхів передачі коронавірусу через зернові та олійні культури”, – йдеться в повідомленні.

УЗА звертає увагу уряду на те, що закриття портів для експорту українських зернових є адміністративним обмеженням, яке негативно вплине на обсяги експорту (Україна повинна ще експортувати близько 20 млн. тон зернових або 30% від прогнозованого обсягу експорту). Зупинка експорту зернових зменшить обсяги валютної виручки, погіршить стабільність фінансової системи і значно зменшить доходи бюджету країни.

УЗА звернулася до прем’єр-міністра з проханням не допустити зупинки експорту зернових та олійних культур з України.